Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


У жінки, віком 55 років, стоматолог виявив кілька зубів, уражених карієсом. Як можна назвати це порушення?


У хворого з виразковою хворобою після проведеного лікування нормалізу валося травлення, зник біль, поліпшився настрій. Однак через кілька тижнів знову з’явився біль у епігастрії, печія, відрижка кислим. Як охарактеризувати такий перебіг хвороби?

А.Рецедив

В. Продромальний період

С. Період ремісії

В. Латентний період

Е. Ускладнення

У хворого відзначається атрофія альвеолярних відростків щелепи після видалення зубів. Це є прикладом:

А. Патологічного стану

B. Патологічної реакції

C. Патологічного процесу

D. Норми

E. Хвороби

У жінки, віком 55 років, стоматолог виявив кілька зубів, уражених карієсом. Як можна назвати це порушення?

А. Патологічний процес

B. Патологічний стан.

C. Патологічна реакція

D. Хвороба.

E. Реакція пристосування.

У чоловіка, віком 60 років, внаслідок парадонтиту випало багато зубів на верхній і нижній щелепах. Що виникне внаслідок цього в організмі?

А. Патологічний стан

В. Патологічний процес.

С. Латентний період.

D. Рецидив хвороби.

Е. Період ремісії.

У хворого, що страждає на карієс, який був ускладнений гострим гнійним запаленням навколозубної тканини (періодонтитом) з підвищенням температури тіла, була за показами зроблена екстракція зуба. Яке з патологічних явищ у даного хворого варто віднести до поняття "патологічний стан"?

А. Відсутність даного зуба

В. Карієс

С. Гарячка

D.Запалення навколозубної тканини

Е. Періодонтит

Хлопчик В., 12 років, повернувшись зі школи, почав скаржитись на головний біль, нудоту, озноб, періодичний біль у м'язах, втрату апетиту, стомлюваність. Для якого періоду хвороби характерні такі симптоми ?

А. Продромального

В. Латентного

С. Інкубаційного

D. Розпалу захворювання

Е. Закінчення хвороби

У чоловіка, 49 років, який 12 років тому хворів на ревматичний міокардит та ендокардит, є недостатність мітрального клапану. Дослідження показали, що запального процесу зараз немає, хвилинний об'єм кровообігу достатній. Якому поняттю загальної нозології відповідає дана умова?

А. Патологічний стан

В. Патологічна реакція.

С. Патологічний процес

D. Типовий патологічний процес

Е. Компенсаторна реакція.

При рентгенологічному обстеженні у хворого на виразкову хворобу виявлений стеноз воротаря. Це порушення є:

А. Патологічним станом

В. Патологічним процесом

С. Хворобою

D. Патологічною реакцією

Е. Рецидивом хвороби

Хворий К., 39 років, протягом останніх 4 років страждає на виразкову хворобу шлунка. Особливо погіршується його стан восени і навесні: виникає біль у епігастрії, печія, нудота, закрепи. Яким нозологічним поняттям можна назвати стан хворого в період між загостреннями хвороби?

А. Патологічний процес

Патологічний стан.

C. Патологічна реакція

D. Компенсаторна реакція.

E. Здоров'я.

У чоловіка, віком 50 років, в результаті травми вибито багато зубів нанижній і верхній щелепі. Що виникає в внаслідок цього?

А. Патологічний стан

В. Латентний період.

С. Рецидив.

D. Ремісія.

Е. Патологічний процес.

Жінка, 55 років, 10 років тому перенесла міокардит з недостатністю мітрального клапану. У даний час скарг немає. Гемодинаміка в межах норми. Якому поняттю загальної нозології відповідають дані умови?

А. Патологічний стан

В. Патологічний процес

С. Типовий патологічний процес

D. Патологічна реакція.

Е. Компенсаторна реакція.

Після лікування виразкової хвороби шлунка при фіброгастроскопії на місці виразки виявлено рубець. До якої патофізіологічної категорії можна віднести дане явище?

А.Патологічний стан

В.Патологічний процес С.Патологічний рефлекс

D.Захисна реакція

Е.Патологічна реакція

При стоматологічному огляді у пацієнта, 37 років, було констатовано відсутність 1 лівого верхнього премоляру. За словами пацієнта, зуб було видалено два роки тому внаслідок парадонтозу. У хворого:

А. Патологічний стан

В. Патологічна реакція

С. Патологічний процес

D. Хронічний процес

Е. Ускладнення

До стоматолога-ортопеда звернувся чоловік, 32 років, якому півроку тому була проведена екстракція зуба. Колір слизової оболонки на місці екстракції не відрізняється від кольору інших ділянок ротової порожнини. Яке це явище?

А. Патологічний стан

В. Патологічна реакція.

С. Патологічний процес.

D. Типовий патологічний процес.

Е. Компенсаторна реакція.

В експерименті на тварині дослідник змоделював асептичне запалення введенням подразнюючого розчину в черевну порожнину. Як в даному випадку можна розглядати поняття хвороби?

А. Як типовий патологічний процес

В. Як хворобу у даного індівідума.

С. Як нозологічну одиницю.

D. Як філософське узагальнення.

Е. Як патологічний стан.

Хворий, 60 років, звернувся до стоматолога. Лікар виявив карієс 3-х зубів. Куди можна віднести дану патологію?

А. Патологічний процес

В. Патологічний стан.

С. Рецидив.

D. Латентний період.

Е. Продромальний період.

Жінка, яка лікувала зуби з приводу карієса через ускладнення погодилася на видалення зуба. Що з патологічних явищ у жінки можна віднести до поняття "патологічний стан"?

А. Відсутність зуба

В. Підвищення температури.

С. Почервоніння.

D .Припухлість

Е. Карієс.

У працівників підприємства по виробленню килимових покриттів відмічені риніт, дерматит, бронхіальна астма. За якою класифікацією ці хвороби можуть бути віднесені до одної групи?

А. Патогенетичною

В. Топографо - анатомічною

С. Екологічною

D. 3a віком

Е. За статтю

В інфекційне відділення поступив хворий із скаргами на біль в правому підребір'і, загальну слабкість, жовтушность шкіри, знебарвлений кал. Об'єктивно: склери і шкіра жовті, t-39°C, печінка збільшена, кал ахолічний. Був поставлений діагноз інфекційного гепатиту. Якій стадії хвороби відповідають описані явища?

А. Розпалу хвороби

В. Інкубаційному періоду

С. Латентному періоду

Б. Продромальному періоду

Е. Видужанню

А. Нозологічна одиниця

С. Патологічний стан.

D. Патологічна реакція.

Е. Синдром.

У чоловіка, якому 2 тижні назад були встановлені коронки зубів, десневі сосочки і слизова оболонка ясенного краю гіперемовані, припухлі, кровоточать. Діагностован гінгівіт. Чим є гіперемія при гінгівіті у чоловіка?

А. Симптом

В. Синдром.

С. Нозологічна одиниця.

Е. Патологічний стан.

Жінка 42 років із невралгією трійчастого нерва скаржиться на періодичне почервоніння правої половини обличчя та шиї, відчуття припливу тепла та підвищення шкірної чутливості. Ці явища можна пояснити розвитком артеріальної гіперемії -

A Нейротонічної

B Нейропаралітичної

C Метаболічної

D Робочої

E Реактивної

Хворому з закритим переломом плечевої кістки накладена гіпсова пов’язка. Наступного дня з’явилася припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A Венозна гіперемія

B Артеріальна гіперемія

C Ішемія

D Тромбоз

E Емболія

У пацієнта з хронічною серцевою недостатністю виявлено збільшення вязкості крові, при капіляроскопії виявили пошкодження стінок судин мікроциркуляторного русла. Яке порушення можливе в даному випадку?

A Сладж-феномен

B Тромбоз

C Емболія

D Артеріальна гіперемія

E Венозна гіперемія

Тести з банку даних „Крок-1” (2004-2009 рр.)

В експерименті К. Бернар, подразнюючи chorda tympani (гілки n. facialis) спостерігав посилення секреції піднижньощелепної слинної залози та розвиток артеріальної гіперемії. Якою за механізмом розвитку є ця гіперемія?

A. Нейротонічна

B.Нейропаралітична

C.Метаболічна

D.Реактивна

E.Робоча

Хворому з закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов’язка. Наступного дня з’явилася припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A.Венозна гіперемія

B.Артеріальна гіперемія

C.Ішемія

D.Тромбоз

E.Емболія

A.Венозна гіперемія

B.Артеріальна гіперемія

C.Ішемія

D.Тромбоз

E.Емболія

Хворому І., 45 років, з діагнозом «цироз печінки, асцит», видалили 5 л рідини, що викликало розвиток непритомності, як прояв недостатнього кровопостачання головного мозку. Яке порушення кровообігу в черевній порожнині має місце в даному випадку?

A.Артеріальна гіперемія

B.Ішемія

C.Венозна гіперемія

D.Тромбоз

E.Емболія

У хворого, 45 років, скарги на кровотечу з ясен при чищенні зубів. Ясна темно-червоного кольору, при натисканні гноєтеча з ясеневих закутків. Виявлений парадонтит. Яке місцеве порушення кровообігу має місце у тканині ясен хворого?

A.Венозна гіперемія

B.Ішемія

C.Стаз.

D.Тромбоз

E.Емболія.

В експерименті у кроля було видалено верхній шийний вузол симпатичного стовбура. На боці видалення спостерігається почервоніння і підвищення температури шкіри голови. Яка форма порушень периферичного кровообігу розвинулась у кроля?

D.Венозна гіперемія

E.Стаз

A.Нейропаралітична

B.Нейротонічна

C.Метаболічна

D.Робоча

E.Реактивна

Відомо, що для артеріальної гіперемії притаманне збільшення кровонаповнення органу за рахунок надмірного надходження крові розширеними артеріальними судинами. Які з позначених нижче функціональних змін притаманні для неї?

D.Спазм судин

E.Дилатація судин

Хворому з закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов'язка. Наступного дня з'явились припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A.Венозна гіперемія

B.Тромбоз

C.Емболія

D.Ішемія

E. Артеріальна гіперемія

А.Повітряна

В.Газова

С.Жирова

D.Тканинна

E.Метастатична

А.Газова

В.Повітряна

С.Емболія стороннім тілом

D.Жирова

E.Тромбоемболія

Після вимушеного швидкого підняття водолаза з глибини на поверхню у нього з’явилися ознаки кесонної хвороби – біль у суглобах, свербіння шкіри, мерехтіння в очах, затьмарення свідомості. Яким видом ємболії вони були зумовлені?

A Газовою

B Повітряною

C Жировою

D Тканинною

E Тромбоємболією

Після занурення водолаза на глибину 60 м у нього з’явилися симптоми порушення функцій центральної нервової системи – збудження, ейфорія, ослаблення уваги, професійні помилки. Ці симптоми пов’язані з токсичною дією на нейрони

A Азоту

B Кисню

C Вуглекислого газу

D Аміаку

E Лактату

У водолаза, що тривалий час перебував на глибині 40 м, при декомпресії розвинулась кесонна хвороба. Основною патогенетичною ланкою стала емболія:

A Газова

B Повітряна

C Жирова

D Парадоксальна

E Тканинна

Хвора 65 років, що страждає тромбофлебітом глибоких вен гомілки, в поліклінці, в черзі на приойм до лікаря несподівано померла. На розтині трупа в загальному стовбурі і біфуркації легеневої артерії знайдено вільно розташовані червоні рихлі утворення з тьмяною гофрованою поверхнею. Який патологічний процес знайшов паталогоанатом?

A Тромбоемболію

B Тромбоз

C Тканинну емболію

D Емболію стороннім тілом

E Жирову емболію

У хворого з переломом стегнової кістки в ділянці хірургічної шийки з’явились ознаки гострої правошлуночкової недостатності по причині емболії легеневої артерії. Якого виду емболія зумовила такі симптоми?

AЖирова

B Метастатична

C Газова

D Повітряна

EТканинна

A.Жирова

B.Тромбоемболія

C.Тканинна

D.Газова

E.Повітряна

A.Жирова

B.Тромбоемболія

C.Газова

D.Повітряна

E.Тканинна

У хворої з хронічним тромбофлебітом глибоких вен нижніх кінцівок після фізичного навантаження з‘явились ознаки емболії легеневої артерії. Який розлад периферійного кровообігу спричинив цей процес?

A.Тромбоемболія

B.Венозна гіперемія

C.Повітряна емболія

D.Артеріальна гіперемія

E.Тканинна емболія

A. Ішемія

B.Артеріальна гіперемія

C.Венозна гіперемія

D.Емболія

E.Порушення лімфовідтоку

Жінка 42 років із невралгією трійчастого нерва скаржиться на періодичне почервоніння правої половини обличчя та шиї, відчуття припливу тепла та підвищення шкірної чутливості. Ці явища можна пояснити розвитком артеріальної гіперемії -

A Нейротонічної

B Нейропаралітичної

C Метаболічної

D Робочої

E Реактивної

У кроля перерізали нерв, що іннервує праве вухо, і видалили правий верхній шийний симпатичний вузол. Одразу після операції провели вимірювання температури шкіри вух. Виявилося, що температура шкіри вуха кроля на боці денервації на 1,50С вища, ніж на протилежному інтактному боці. Що з наведеного є найбільш вірогідною причиною вказаних явищ?

A нейротонічна

B нейропаралітична

C метаболічна

D патологічна

E постішемічна

A Нейропаралітична

B Реактивна

C Метаболічна

D Нейротонічна .

E Робоча

Хворому І., 45 років, с діагнозом «цироз печінки, асцит» проведено видалення 5 літрів рідини, що викликало розвиток запаморочення, як розвиток недостатності кровообігу головного мозку. Яке порушення кровообігу в черевній порожнині має місце в даному випадку?

A Артеріальна гіперемія

B Ішемія

C Венозна гіперемія

D Тромбоз

E Емболія

A. Лейкотрієни

B.Простагландини Е1, Е2

C.Простацикліни

D.Тромбоксани

E.Фактор активації тромбоцитів

Хворий з гострим запальним процесом скаржиться на головний біль, біль у м’язах і суглобах, сонливість, гарячку. В крові - лейкоцитоз, збільшення вмісту білків, у тому числі, імуноглобулінів. Який з медіаторів запалення в найбільшій мірі викликає ці зміни?

A.Інтерлейкін 1

B.Гістамін.

C.Брадикінін.

D.Комплемент.

E.Тромбоксан А2.

D.Ішемія в ділянці запалення.

A.Запально-дистрофічний процес

B.Альтеративне запалення.

C.Ексудативне запалення.

D.Катаральне запалення.

E.Проліферативне запалення.

В експерименті було викликано запалення шкіри і встановлена підвищена активність фосфоліпази А2 клітинних мембран. Що зумовлює її активацію?

A.Іони кальцію

B.Ненасичені жирні кислоти.

C.Вільні радикали.

D.Іони водню.

E.Іони калію.

A. Альтерація

B.Порушення обміну речовин

C.Колікваційний некроз

D.Порушення мікроциркуляції

E.Артеріальна гіперемія

A.Інтерлейкін-1

B.Імуноглобуліни

C.Інтерферони

D.Біогенні аміни

E.Ангіотензини

A.Вторинна альтерація

B.Первинна альтерація

C.Еміграція лімфоцитів

D.Діапедез еритроцитів

E.Проліферація фібробластів

A.Макрофаги

B.Тканинні базофіли

C.Лімфоцити

D.Еозинофільні гранулоцити

E.Тромбоцити

У хворого, що переніс травму і в подальшому геморагічний бурсит лівого колінного суглоба, при огляді через 3 міс. відмічається обмеження рухів в даному суглобі внаслідок утворення рубця. Який компонент запалення є основою його утворення?

A.Проліферація

B.Альтерація первинна

C.Альтерація вторинна

D.Ексудація

E.Порушення мікроциркуляції

Через тиждень після введення гетеросироватки у пацієнта наявні гарячка, набряклі суглоби, висипи. При обстеженні: лімфоцитоз, збільшення ШЗЕ, протеінурія. Яке запалення є наслідком надмірного утворення розчинних імунних комплексів у хворого?

A.Гостре імунне

B.Хронічне імунне

C.Гостре неімунне

D.Хронічне неімунне

E.Гіпоергічне

A. Ексудація

B.Первинна альтерація

C.Ішемія

D.Еміграція

E.Проліферація

У хворого, який страждає вже декілька років на карієс зубів, з’явився різкий біль в нижній щелепі, припухлість щоки, температура тіла піднялась до 37,60C. Які зміни з боку крові слід очікувати у даного хворого?

A. Нейтрофільний лейкоцитоз

B.Лейкопенія.

C.Моноцитоз.

D.Анемія.

E.Еозинофілія.

У пацієнта на місті гнійного запалення шкіри [карбункул] утворився келоїдний рубець. Назвіть стадію запалення, що обумовила його виникнення?

A.Проліферація

B.Ексудація

C.Альтерація первинна

D.Альтерація вторинна

E.Сенсибілізація

A.Фагоцитоз

B.Секреція простагландинів

C.Дегрануляція

D.Виділення гістаміну

A.Лейкоцитоз

B.Лімфоцитоз

C.Анемія

D.Моноцитоз

E.Тромбоцитоз

Юнак, 17 років, захворів гостро, температура тіла підвищилась до 38,5ºС, з’явився кашель, нежить, сльозотеча, виділення з носу. Яке запалення розвинулось у юнака?

A. Катаральне

B.Серозне

C.Фібринозне

D.Гнійне

E.Геморагічне

При пункції плевральної порожнини хворого, лікар отримав гнійний ексудат. Розглянувши під мікроскопом мазок цього ексудату, він побачив багато гнійних тілець, що утворилися в результаті руйнування:

A.Нейтрофілів

B.Еозинофілів

C.Базофілів

D.Лімфоцитів

E.Еритроцитів

При мікроскопічному дослідження пунктату з осередка запалення у хворого із абсцесом шкіри знайдено велику кількість різних клітин крові. Які з цих клітин першими надходять із судин до тканин при запаленні?

A. Нейтрофіли

B.Моноцити

C.Базофіли

D.Еозинофіли

E.Лімфоцити

У хворого, який поступив в ургентному порядку в приймальне відділення лікарні з підозрою на гострий апендицит, скарги на болі в правій клубовій ділянці, нудоту, відсутність апетиту за останній місяць, запори, які змінюються проносами, субфебрильну температуру. В аналізі крові: Нв-100г/л., лейкоцити-9,5х109/л. У формулі крові - еозинофілія. ШЗЄ-30мм/год. Загальній аналіз сечі в нормі. Про запалення якого характеру можна думати?

A.Алергічне

B.Гнійне

C.Хронічне специфічне

D.Серозне

E.Геморагічне

A.Фібробласти

B.Нейтрофіли.

C.Моноцити.

D.Еозинофіли.

E.Лімфоцити.

У хворої 12-ти років виявлено накопичення рідини в черевній порожнині. При пункції отримано мутний пунктат світло-жовтого кольору, відносної щільності 1,029 із вмістом білка 0,39 г/л. В осаді велика кількість клітин, переважно нейтрофілів. Який характер рідини, отриманої при пункції?

A.Гнійний

B.Гнильний

C.Геморагічний

D.Фібринозний

E.Серозний

Міжклітинні взаємодії при запаленні визначають стан процесу, його розвиток і завершення. Які з наведеного переліку клітин приймають участь в процесі запалення:

A.Нейтрофільні гранулоцити

B.Гепатоцити

C.Остеоцити

D.Ендотеліоцити

E.Нервові клітини

У хворого, який переніс травму й наступний травматичний бурсит лівого колінного суглоба, при огляді через 3 місяці відзначається обмеження обсягу рухів у цьому суглобі внаслідок утворення рубця. Який компонент запалення є основою розвитку цього ускладнення?

A. Проліферація

B. Альтерація первинна

C. Альтерація вторинна

D. Ексудація

E. –

Для розвитку гарячкових станів характерним є зростання рівня білків в "гострої фази" - церулоплазміну, фібриногену, С-реактивного протеїну. Вкажіть можливий механізм цього явища:

A Стимулюючий вплив ІЛ-1 на гепатоцити

B Руйнівна дія підвищеної температури на клітини організму

C Проліферативна дія ІЛ-2 на Т-лімфоцити

D Дегрануляція тканевих базофілів

А. Інтерлейкіни 1

Ангіотензин-ІІ

В. Імуноглобуліни

С. Інтерферони

D. Біогенні аміни

З плевральної порожнини хворого одержаний ексудат наступного складу: білок – 2%, клітин - 4200 в мкл, переважають еозинофільні гранулоцити. Як називається такий ексудат?

А. Серозний

В. Гнійний

С. Гнильний

D. Фібринозний

Е. Геморагічний

У пацієнта після травми на місці пошкодження з'явилися почервоніння шкіри, вона стала гарячою, біль, обмеження рухів кінцівки, припухлість. Назвіть ініціюючий патогенетичний чинник запального набряку?

А. Зменшення лімфовідтоку

А. Фібробластам

В. Нейтрофілам

С. Еозинофілам

D. Лімфоцитам

Е. Моноцитам

У хворого, який одержав травму, виник геморагічний бурсит лівого колінного суглоба. При огляді через 3 місяці спостерігається обмеження рухів в даному суглобі в результаті утворення рубця. Який компонент запалення є основним в розвитку цього ускладнення?

А. Проліферація

В. Альтерація первинна

С. Альтерація вторинна

D. Ексудація

Е. Еміграція лейкоцитів

При дослідженні сироватки крові хворого виявлене підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ) і аспартатамінотрансферази (АСТ). Які зміни в організмі на клітинному рівні можуть привести до подібної ситуації?

А. Руйнування клітин

А. Гранулоцити

В. Т-лімфоцити.

С. В-лімфоцити

D. Тучні клітини.

Е. Плазматичні клітини.

У дитини 14 років, що хвора на дифтерію, в період кризи, при різкому падінні температури, на фоні тахікардії, артеріальний тискстановить 70/50 мм рт.ст. До якої форми порушення судинного тонусу відноситься дане порушення?

A Гостра гіпотензія

B Хронічна гіпотензія

C Вегето-судинна дистонія

D Гіпотонічна хвороба

У хворого з інфекційним захворюванням температура тіла через добу підвищилась до 39,5-40,50С і трималась на цьому рівні близько години, а потім повернулась до вихідного рівня. Який тип температурної кривої описано?

A Переміжна

B Постійна

C Послаблююча

D Виснажлива

E Атипова

У хворих на поворотний тиф виникає лихоманка, яка характеризується кількаденними періодами високої гарячки, що чергується з періодами нормальної температури. Така температурна крива називається:

A Febris recurrns

B Febris hectica

C Febris intermittens

D Febris continua

E Febris atypica

У хворого Н. приступи гарячки виникають через день. Під час приступу температура різко підвищується і утримується на високому рівні до 2 год, а потім знижується до вихідного рівня. Цей тип гарячки характерний для

A Малярії

B Поворотного тифу

C Сепсису

D Бруцельозу

E Висипного тифу

A.Febris continua

B.Febris hectica

C.Febris recurrens

D.Febris intermittens

E.Правильної відповіді немає

Розвиток І стадії гарячки характеризується наступними змінами терморегуляції:

БАР це може бути пов'язано?

B. Лізосомальних ферментів

C. Лізоциму, інтерферону

D. Гістаміну, серотоніну

E. Гепарину, брадикініну

B.Ацидоз клітини

D.Утворення вільних радикалів

E. Контрактура клітин

У чоловіка, віком 25 років, після тривалого перебування на сонці при високій вологості повітря, підвищилась температура тіла до 390С. Який патологічний процес спостерігається в цьому випадку?

A.Гіпертермія

B.Інфекційна гарячка.

C.Гіпотермія.

D.Неінфекційна гарячка.

E.Опікова хвороба.

A.Гіпертермічний синдром

B.Гарячка.

C.Фізична гіпертермія.

D.Тепловий удар.

E.Гіпотермія.

У хворої на гострий гнійний періодонтит відмічається різкий підйом температури тіла до 38,7ºС. Через декілька годин після вскриття зуба температура тіла знизилася до нормальної. Який тип лихоманки у хворої?

A.Ефемерна

B.Виснажлива

C.Послаблювальна.

D.Хвилеподібна.

E.Поворотна.

У хворого на остеомієліт верхньої щелепи спостерігається підвищення температури тіла протягом доби до 40ºС, що різко знижується до 35,6ºС. Як називається такий тип температурної кривої?

A. Гектична [hectica]

B.Постійна [соntinua]

C. Переміжна [intermittens]

D.Поворотна [recurrens]

E.Атипова [atypica]

Після введення пірогеналу у людини спостерігається блідість шкіри, озноб, "гусяча шкіра". Для якої стадії гарячки найбільш характерні такі зміни?

E.-

В експерименті миші утримувались при температурі 4оС. Яка пристосувальна реакція перша забезпечує підтримання температурного гомеостазу?

A.Обмеження тепловіддачі

B.Зменшення споживання кисню

C.Анабіоз

A.Вторинні пірогени.

B.Первинні пірогени.

C.Простагландини.

D.Імуноглобуліни.

E.Лізосомальні ферменти.

У хворих на поворотний тиф виникає лихоманка, яка характеризується кількаденними періодами високої гарячки, що чергується з періодами нормальної температури. Така температурна крива називається:

A.Febris recurrеns

B.Febris hectica

C.Febris intermittens

D.Febris continua

E.Febris atypica

У хлопчика, 10 років, що хворіє на пневмонію, спостерігається висока температура. Застосування антибактеріальної терапії спричинило критичне падіння температури. Які зміни терморегуляції характерні для цієї стадії гарячки?

A.Помірною

B.Гіперпіретичною

C.Високою

D.Субфебрильною

E.Низькою

C.Посилення глікогеноліза.

A.Постійна

B.Гектична

C.Послаблювальна

D.Переміжна

E.Поворотна

У хворої температура тіла підвищена, блідість щкіри змінилася гіперемією, виникло відчуття жару, шкіра гаряча на дотик. Яке співвідношення процесів теплопродукції та тепловіддачі в описаній стадії лихоманки?

A.Переміжна.

B.Поворотна.

C.Гектична.

D.Атипова.

E.Постійна.

Хворий взимку впав в ополонку, замерз, захворів. Температура тіла піднялась до 39,7ºС і коливалась від 39,0ºС до 39,8ºС. Назвіть тип температурної кривої у хворого:

A.Febris continua

B.Febris recurrens

C.Febris hectica

D.Febris intermittens

E.Febris remittens

B.Ендотоксин

C.Екзотоксин

D.Інтерлейкін-2

E.Тромбоцитарний фактор росту

У хворого з інфекційним захворюванням температура тіла через добу підвищувалася до 39,5-40,5ºС і трималась на цій висоті близько години, а потім поверталася до вихідного рівня. Який тип температурної кривої описаний в даному випадку?

A.Переміжна

B.Постійна.

C.Послаблювальна.

D.Виснажлива.

E.Атипова.

A.Зниження тепловіддачі

B.Підвищення теплопродукції

C.Підвищення тепловіддачі

D.Зниження теплопродукції

A.Висока

B.Субфебрильна.

C. Помірна.

D. Гіперпіретична.

E.Низька.

У хворого діагностовано грип. Після прийому антипіретиків стан його різко погіршився: свідомість затьмарена, АТ -80/50 мм рт.ст., пульс- 140 уд/хв, температура тіла -36,8 °C. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

A.Колапс

B.Гіпертермія

C.Гіповолемія

D.Ацидоз

E.Алкалоз

Під час мікроскопії мазку ексудату, отриманого від щура з асептичним перитонітом, з додаванням в ексудат пташиних еритроцитів, виявлені макрофаги, оточені чужорідними еритроцитами. Якій стадії фагоцитозу відповідає описана картина?

А. Прилипання

В. Наближення

С. Занурення

Е. Незавершеного фагоцитозу

А. Плазмоцитами

В. Фібробластами

С. Тканинними базофілами

D. Еозинофілами

Е. Т-лімфоцитами

А. Т-хелперів

B. Т-супресорів

C. Макрофагів

D. В-лімфоцитів

E. Т-кілерів

А. Т-лімфоцитів

B. Імуноглобулінів G

C. Імуноглобулінів Е

D. В-лімфоцитів

E. Плазмоцитів

А. Фагоцитоз

B. Секреція простагландинів

C. Дегрануляція

D. Виділення гістаміну

А. Т-хелпери

B. NK- клітини

С. Т-кілери

D. B-лімфоцити

Е. Макрофаги

С. Дефіцит Т- і В-лімфоцитів

Е. Зниження імуноглобулінів М

Найбільш вірогідним проявом СНІДу у порожнині рота будуть:

А. Саркома Капоші

В. Карієс

С. Пульпіт

D. Пародонтит

Е. Хейліт

А. Імунодефіцит вторинний

B. Імунодефіцит первинний

C. Імунодефіцит вроджений

Е. Анафілаксія

Тема 9: «АЛЕРГІЯ».

А. Зменшення тонусу судин

D. Гіперволемія

E. Біль

При знеболенні слизової оболонки порожнини рота у пацієнта виник анафілактичний шок (генералізована вазодилятиція, збільшенПоследнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.