Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


D. Типовий патологічний процес.


Е. Патологічний стан.

Тема 4: МІСЦЕВІ РОЗЛАДИ КРОВООБІГУ (ГІПЕРЕМІЇ,

ІШЕМІЯ, СТАЗ, ТРОМБОЗ, ЕМБОЛІЯ).

В експерименті К. Бернар, подразнюючи chorda tympani (гілки n. facialis) спостерігав посилення секреції під- нижньощелепної слинної залози та розвиток артеріальної гіперемії. Якою за механізмом розвитку є ця гіперемія?

A Нейротонічна

B Нейропаралітична

C Метаболічна

D Реактивна

E Робоча

У хворого з облітеруючим ендартеріїтом проведена гангліонарна симпатектомія. Який вид артеріальної гіперемії виник в результаті операції?

A Нейропаралітична

B Нейротонічна

C Метаболічна

D Робоча

E Реактивна

Жінка 42 років із невралгією трійчастого нерва скаржиться на періодичне почервоніння правої половини обличчя та шиї, відчуття припливу тепла та підвищення шкірної чутливості. Ці явища можна пояснити розвитком артеріальної гіперемії -

A Нейротонічної

B Нейропаралітичної

C Метаболічної

D Робочої

E Реактивної

Хворому з закритим переломом плечевої кістки накладена гіпсова пов’язка. Наступного дня з’явилася припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A Венозна гіперемія

B Артеріальна гіперемія

C Ішемія

D Тромбоз

E Емболія

У пацієнта з хронічною серцевою недостатністю виявлено збільшення вязкості крові, при капіляроскопії виявили пошкодження стінок судин мікроциркуляторного русла. Яке порушення можливе в даному випадку?

A Сладж-феномен

B Тромбоз

C Емболія

D Артеріальна гіперемія

E Венозна гіперемія

Тести з банку даних „Крок-1” (2004-2009 рр.)

В експерименті К. Бернар, подразнюючи chorda tympani (гілки n. facialis) спостерігав посилення секреції піднижньощелепної слинної залози та розвиток артеріальної гіперемії. Якою за механізмом розвитку є ця гіперемія?

A. Нейротонічна

B.Нейропаралітична

C.Метаболічна

D.Реактивна

E.Робоча

Хворому з закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов’язка. Наступного дня з’явилася припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A.Венозна гіперемія

B.Артеріальна гіперемія

C.Ішемія

D.Тромбоз

E.Емболія

У хворого з пародонтитом відмічається набряк ясен. Вони мають темно-червоний колір. Яке місцеве порушення кровообігу переважає в яснах хворого?

A.Венозна гіперемія

B.Артеріальна гіперемія

C.Ішемія

D.Тромбоз

E.Емболія

Хворому І., 45 років, з діагнозом «цироз печінки, асцит», видалили 5 л рідини, що викликало розвиток непритомності, як прояв недостатнього кровопостачання головного мозку. Яке порушення кровообігу в черевній порожнині має місце в даному випадку?

A.Артеріальна гіперемія

B.Ішемія

C.Венозна гіперемія

D.Тромбоз

E.Емболія

У хворого, 45 років, скарги на кровотечу з ясен при чищенні зубів. Ясна темно-червоного кольору, при натисканні гноєтеча з ясеневих закутків. Виявлений парадонтит. Яке місцеве порушення кровообігу має місце у тканині ясен хворого?

A.Венозна гіперемія

B.Ішемія

C.Стаз.

D.Тромбоз

E.Емболія.

В експерименті у кроля було видалено верхній шийний вузол симпатичного стовбура. На боці видалення спостерігається почервоніння і підвищення температури шкіри голови. Яка форма порушень периферичного кровообігу розвинулась у кроля?

A.Нейропаралітична артеріальна гіперемія

B.Нейротонічна артеріальна гіперемія

C.Метаболічна артеріальна гіперемія

D.Венозна гіперемія

E.Стаз

У хворого з облітеруючим ендартеріїтом проведена гангліонарна симпатектомія. Який вид артеріальної гіперемії виник в результаті операції?

A.Нейропаралітична

B.Нейротонічна

C.Метаболічна

D.Робоча

E.Реактивна

Відомо, що для артеріальної гіперемії притаманне збільшення кровонаповнення органу за рахунок надмірного надходження крові розширеними артеріальними судинами. Які з позначених нижче функціональних змін притаманні для неї?

A.Підвищення місцевої температури

B.Підвищення венозного кровотоку

C.Зменшення артеріального кровообігу

D.Спазм судин

E.Дилатація судин

Хворому з закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов'язка. Наступного дня з'явились припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

A.Венозна гіперемія

B.Тромбоз

C.Емболія

D.Ішемія

E. Артеріальна гіперемія

У хворого з переломом стегнової кістки в ділянці хірургічної шийки з’явились ознаки гострої правошлуночкової недостатності внаслідок емболії легеневої артерії. Який вид емболії має місце?

А.Повітряна

В.Газова

С.Жирова

D.Тканинна

E.Метастатична

У пілота на висоті 14000м трапилася аварійна розгерметизація кабіни. Який із видів емболії у нього розвинувся?

А.Газова

В.Повітряна

С.Емболія стороннім тілом

D.Жирова

E.Тромбоемболія

При розгерметизації кабіни літака на висоті 19 км наступила миттєва смерть пілотів. Яка її причина?

A Закипання крові

B Крововилив в головний мозок

C Газова емболія судин серця

D Кровотечі

E Параліч дихального центра

Після вимушеного швидкого підняття водолаза з глибини на поверхню у нього з’явилися ознаки кесонної хвороби – біль у суглобах, свербіння шкіри, мерехтіння в очах, затьмарення свідомості. Яким видом ємболії вони були зумовлені?

A Газовою

B Повітряною

C Жировою

D Тканинною

E Тромбоємболією

Після занурення водолаза на глибину 60 м у нього з’явилися симптоми порушення функцій центральної нервової системи – збудження, ейфорія, ослаблення уваги, професійні помилки. Ці симптоми пов’язані з токсичною дією на нейрони

A Азоту

B Кисню

C Вуглекислого газу

D Аміаку

E Лактату

У водолаза, що тривалий час перебував на глибині 40 м, при декомпресії розвинулась кесонна хвороба. Основною патогенетичною ланкою стала емболія:

A Газова

B Повітряна

C Жирова

D Парадоксальна

E Тканинна

Хвора 65 років, що страждає тромбофлебітом глибоких вен гомілки, в поліклінці, в черзі на приойм до лікаря несподівано померла. На розтині трупа в загальному стовбурі і біфуркації легеневої артерії знайдено вільно розташовані червоні рихлі утворення з тьмяною гофрованою поверхнею. Який патологічний процес знайшов паталогоанатом?

A Тромбоемболію

B Тромбоз

C Тканинну емболію

D Емболію стороннім тілом

E Жирову емболію

У хворого з переломом стегнової кістки в ділянці хірургічної шийки з’явились ознаки гострої правошлуночкової недостатності по причині емболії легеневої артерії. Якого виду емболія зумовила такі симптоми?

AЖирова

B Метастатична

C Газова

D Повітряна

EТканиннаПоследнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.