Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


Тема 6: ЗАПАЛЕННЯ (ФЕРМЕНТИ ГНОЮ).


У хворого карієс ускладнився пульпітом, що супроводжувався нестерпним болем. Яке явище при запаленні пульпи лежить в основі виникнення цього болю?

A. Ексудація

B.Первинна альтерація

C.Ішемія

D.Еміграція

E.Проліферація

У хворого, який страждає вже декілька років на карієс зубів, з’явився різкий біль в нижній щелепі, припухлість щоки, температура тіла піднялась до 37,60C. Які зміни з боку крові слід очікувати у даного хворого?

A. Нейтрофільний лейкоцитоз

B.Лейкопенія.

C.Моноцитоз.

D.Анемія.

E.Еозинофілія.

У пацієнта на місті гнійного запалення шкіри [карбункул] утворився келоїдний рубець. Назвіть стадію запалення, що обумовила його виникнення?

A.Проліферація

B.Ексудація

C.Альтерація первинна

D.Альтерація вторинна

E.Сенсибілізація

У хворого на перитоніт у черевній порожнині накопичується гнійний ексудат, який містить велику кількість нейтрофілів. Яку головну функцію виконують нейтрофільні гранулоцити в осередку запалення?

A.Фагоцитоз

B.Секреція простагландинів

C.Дегрануляція

D.Виділення гістаміну

E.Регуляція місцевого кровообігу

Жінка захворіла на гнійний стоматит. Який показник загального аналізу крові є характерним для цього захворювання?

A.Лейкоцитоз

B.Лімфоцитоз

C.Анемія

D.Моноцитоз

E.Тромбоцитоз

Юнак, 17 років, захворів гостро, температура тіла підвищилась до 38,5ºС, з’явився кашель, нежить, сльозотеча, виділення з носу. Яке запалення розвинулось у юнака?

A. Катаральне

B.Серозне

C.Фібринозне

D.Гнійне

E.Геморагічне

При пункції плевральної порожнини хворого, лікар отримав гнійний ексудат. Розглянувши під мікроскопом мазок цього ексудату, він побачив багато гнійних тілець, що утворилися в результаті руйнування:

A.Нейтрофілів

B.Еозинофілів

C.Базофілів

D.Лімфоцитів

E.Еритроцитів

При мікроскопічному дослідження пунктату з осередка запалення у хворого із абсцесом шкіри знайдено велику кількість різних клітин крові. Які з цих клітин першими надходять із судин до тканин при запаленні?

A. Нейтрофіли

B.Моноцити

C.Базофіли

D.Еозинофіли

E.Лімфоцити

У хворого, який поступив в ургентному порядку в приймальне відділення лікарні з підозрою на гострий апендицит, скарги на болі в правій клубовій ділянці, нудоту, відсутність апетиту за останній місяць, запори, які змінюються проносами, субфебрильну температуру. В аналізі крові: Нв-100г/л., лейкоцити-9,5х109/л. У формулі крові - еозинофілія. ШЗЄ-30мм/год. Загальній аналіз сечі в нормі. Про запалення якого характеру можна думати?

A.Алергічне

B.Гнійне

C.Хронічне специфічне

D.Серозне

E.Геморагічне

У хворого гнійна рана щелепно-лицьової ділянки. Які з перехованих клітин відіграють головну роль у фазі регенерації раньового процесу?

A.Фібробласти

B.Нейтрофіли.

C.Моноцити.

D.Еозинофіли.

E.Лімфоцити.

У хворої 12-ти років виявлено накопичення рідини в черевній порожнині. При пункції отримано мутний пунктат світло-жовтого кольору, відносної щільності 1,029 із вмістом білка 0,39 г/л. В осаді велика кількість клітин, переважно нейтрофілів. Який характер рідини, отриманої при пункції?

A.Гнійний

B.Гнильний

C.Геморагічний

D.Фібринозний

E.Серозний

Міжклітинні взаємодії при запаленні визначають стан процесу, його розвиток і завершення. Які з наведеного переліку клітин приймають участь в процесі запалення:

A.Нейтрофільні гранулоцити

B.Гепатоцити

C.Остеоцити

D.Ендотеліоцити

E.Нервові клітини

У хворого, який переніс травму й наступний травматичний бурсит лівого колінного суглоба, при огляді через 3 місяці відзначається обмеження обсягу рухів у цьому суглобі внаслідок утворення рубця. Який компонент запалення є основою розвитку цього ускладнення?

A. Проліферація

B. Альтерація первинна

C. Альтерація вторинна

D. Ексудація

E. –

Для розвитку гарячкових станів характерним є зростання рівня білків в "гострої фази" - церулоплазміну, фібриногену, С-реактивного протеїну. Вкажіть можливий механізм цього явища:

A Стимулюючий вплив ІЛ-1 на гепатоцити

B Руйнівна дія підвищеної температури на клітини організму

C Проліферативна дія ІЛ-2 на Т-лімфоцити

D Дегрануляція тканевих базофілів

При подагрі у хворих часто визначається збільшення та деформація суглобів внаслідок запалення. Який вид запалення знаходиться в основі цих змін?

A Проліферативне

B Альтеративне

C Ексудативне

D Фібринозне

E Змішане

При запальних процесах в організмі починається синтез білків «гострої фази», Які речовини є стимуляторами їх синтезу?

А. Інтерлейкіни 1

Ангіотензин-ІІ

В. Імуноглобуліни

С. Інтерферони

D. Біогенні аміни

З плевральної порожнини хворого одержаний ексудат наступного складу: білок – 2%, клітин - 4200 в мкл, переважають еозинофільні гранулоцити. Як називається такий ексудат?

А. Серозний

В. Гнійний

С. Гнильний

D. Фібринозний

Е. Геморагічний

Який з патогенетичних чинників є ініціюючим (пусковим) в розвитку запального набряку?

А. Зниження онкотичного тиску в плазмі крові.

В. Зниження осмотичного тиску плазми крові.

С. Підвищення онкотичного тиску в вогнищі запалення.

D. Підвищення осмотичного тиску в зоні запалення

Е. Підвищення гідростатичного тиску в зоні запалення

У пацієнта після травми на місці пошкодження з'явилися почервоніння шкіри, вона стала гарячою, біль, обмеження рухів кінцівки, припухлість. Назвіть ініціюючий патогенетичний чинник запального набряку?

А. Зменшення лімфовідтоку

В. Підвищення проникності мікросудин.Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.