Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


У хворого на пневмонію виникла гарячка. Що безпосередньо спричинює зміну установочної точки температури в нейронах гіпоталамуса цього хворого?


A.Простагландини Е1, Е2

B.Ендотоксин

C.Екзотоксин

D.Інтерлейкін-2

E.Тромбоцитарний фактор росту

У хворого з інфекційним захворюванням температура тіла через добу підвищувалася до 39,5-40,5ºС і трималась на цій висоті близько години, а потім поверталася до вихідного рівня. Який тип температурної кривої описаний в даному випадку?

A.Переміжна

B.Постійна.

C.Послаблювальна.

D.Виснажлива.

E.Атипова.

У робітника, який працював літом у щільному костюмі, різко підвищилась температура тіла, з’явились задишка, тахікардія, нудота, судоми, втрата свідомості. Що є причиною тяжкого стану робітника?

A.Зниження тепловіддачі

B.Підвищення теплопродукції

C.Підвищення тепловіддачі

D.Зниження теплопродукції

E.Тепловіддача дорівнює теплопродукції

Дівчинка, 5 років, була доставлена в інфекційну лікарню бригадою швидкої допомоги з діагнозом грип. При обстеженні: t -39,90С, сухий надривний кашель, задишка. Шкіра гіперемована, гаряча на дотик, ЧСС - 130 за хв., ЧД -28 за хв. Який за ступенем підвищення температури тіла вид гарячки розвинувся у дитини?

A.Висока

B.Субфебрильна.

C. Помірна.

D. Гіперпіретична.

E.Низька.

У хворого діагностовано грип. Після прийому антипіретиків стан його різко погіршився: свідомість затьмарена, АТ -80/50 мм рт.ст., пульс- 140 уд/хв, температура тіла -36,8 °C. Яке ускладнення виникло у даного хворого?

A.Колапс

B.Гіпертермія

C.Гіповолемія

D.Ацидоз

E.Алкалоз

Тема 8 : Патофізіологія імунодефіцитів

Під час мікроскопії мазку ексудату, отриманого від щура з асептичним перитонітом, з додаванням в ексудат пташиних еритроцитів, виявлені макрофаги, оточені чужорідними еритроцитами. Якій стадії фагоцитозу відповідає описана картина?

А. Прилипання

В. Наближення

С. Занурення

D. Внутрішньоклітинного перетравлювання

Е. Незавершеного фагоцитозу

Одужання організму від інфекційної хвороби супроводжується нейтралізацією антигенів специфічними антитілами. Якими клітинами вони продукуються?

А. Плазмоцитами

В. Фібробластами

С. Тканинними базофілами

D. Еозинофілами

Е. Т-лімфоцитами

У ВІЧ-інфікованого хворого спостерігається пригнічення активності імунної системи. Ураження яких клітин найбільшою мірою обумовлює стан імунодефіциту у цього хворого?

А. Т-хелперів

B. Т-супресорів

C. Макрофагів

D. В-лімфоцитів

E. Т-кілерів

При дослідженні стану імунної системи хворого із хронічними грибковими ураженнями шкіри виявлено порушення клітинного імунітету. Зниження яких показників найбільш характерно при цьому?

А. Т-лімфоцитів

B. Імуноглобулінів G

C. Імуноглобулінів Е

D. В-лімфоцитів

E. Плазмоцитів

У хворого на перитоніт у черевній порожнині накопичується гнійний ексудат, який містить велику кількість нейтрофілів. Яку головну функцію виконують нейтрофільні гранулоцити в осередку запалення?

А. Фагоцитоз

B. Секреція простагландинів

C. Дегрануляція

D. Виділення гістаміну

E. Регуляція місцевого кровообігу

У хворого діагностована ВІЛ-інфекція. Які з перелічених субпопуляцій імунокомпетентних клітин пошкоджується при СНІД в першу чергу?

А. Т-хелпери

B. NK- клітини

С. Т-кілери

D. B-лімфоцити

Е. Макрофаги

У дитини двох років встановлено гіпоплазію тимуса. Який показник стану імунної системи є найбільш характерним для цього імунодефіците?

А. Зниження кількості Т-лімфоцитів

В. Зниження кількості В-лімфоцитів

С. Дефіцит Т- і В-лімфоцитів

D. Відсутність плазматичних клітин

Е. Зниження імуноглобулінів М

Найбільш вірогідним проявом СНІДу у порожнині рота будуть:

А. Саркома Капоші

В. Карієс

С. Пульпіт

D. Пародонтит

Е. Хейліт

При обстеженні хворого на ревматоїдний артрит, який приймає глюкортикоїди, виявлена лімфопенія. Як можна охарактеризувати функціональний стан імунної системи пацієнта?

А. Імунодефіцит вторинний

B. Імунодефіцит первинний

C. Імунодефіцит вроджений

D.Толерантність до аутоантигенів

Е. Анафілаксія

Тема 9: «АЛЕРГІЯ».

Після введення місцевого анестетика у пацієнта розвинувся анафілактичний шок. Який механізм порушення кровообігу є провідним при цьому?

А. Зменшення тонусу судин

В. Активація симпато-адреналової системи

С. Зниження скоротливої функції срця

D. Гіперволемія

E. Біль

При знеболенні слизової оболонки порожнини рота у пацієнта виник анафілактичний шок (генералізована вазодилятиція, збільшення судинної проникності із виходом рідини із судин у тканини). Гіперчутливість якого типу розвинулася у пацієнта?

А. І типу (анафілактична)

В. ІІ типу (антитілозалжна)

С. V типу (гранульоматоз)

D. ІІІ типу (імунокомплексна)

E. ІV типу (клітинна цитотоксичність)

У підлятка було видалено зуб із застосуванням новокаїну. Через 10 хвилин у нього з’явилися блідість шкірних покривів, задишка, гіпотензія. При розвитку цієї реакції алерген на тканинних бозофілах реагує з:

А. ІgE

В. ІgM

С. ІgA

D. T-лімфоцитами

E. IgD

При підозрі на туберкульоз хворій дитині зробили пробу Манту. Через 24 години у місці введення алергену з’явилися припухлість, гіперемія і болісність. Які основні компоненти визначають розвиток цієї реакції організму?

А. Плазматичні клітини, Т-лімфоцити і лімфокіни

В. Гранулоцити, Т-лімфоцити і IgG

С. Макрофаги, В-лімфоцити і моноцити

D. В-лімфоцити, IgМ

E. Мононуклеари, Т-лімфоцити і лімфокіни

У дитини 10-ти років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з'явилася папула розміром до 8мм у діаметрі. Який тип реакції гіперчутливості виник після введення туберкуліну?Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.