Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


А. Реакція гіперчутливості ІV типу


В. Атопічна реація

С. Реакція типу феномен Артюса

D. Реакція гіперчутливості II типу

Е. Реакція типу сироваткової хвороби

У жінки 30-ти років при тривалому використанні губної помади з флюоресцуючою речовиною на облямівці губ розвинулись обмежена еритема, незначне лущення; пізніше виникли поперечні дрібні борозни та тріщини. При мікроскопічному дослідженні цієї зони ураження в сполучній тканині виявлені сенсибілізовані лімфоцити і макрофаги, явища цитолізу. Який тип імунологічної гіперчутливості розвинувся на губі?

А. ІV тип (клітинна цитотоксичність)

В. II тип (антитільна цитотоксичність)

С. І тип (реагінового типу)

D. III тип (імунокомплексна цитотоксичність)

Е. Гранулематоз

Хворому з метою знеболення ввели розчин місцевого анестетику. Через декілька хвилин у хворого виникли задишка, тахікардія, втрата свідомості. Який шок розвинувся в хворого?

А. Анафілактичний

В. Геморагічний

С. Опіковий

D. Кардіогенний

Е. Травматичний

Чоловік, 25 p., був вжалений бджолою. При наданні першої медичної допомоги йому було введено адреналін. Для зупинення розвитку якого з наведених нижче імунологічних механізмів була проведена наведена маніпуляція?

А. Генералізованої анафілаксії

В. Вивільнення інтерлейкінів з макрофагів

С. Зв'язування з антирецепторними антитілами

D. Місцевого утворення імунних комплексів

Е. Активації системи комплементу

У хлопчика 3 р. після введення туберкуліну на передпліччі на другий день з'явилася ділянка затвердіння діаметром 15мм (позитивна реакція Манту). Найбільш ймовірно, що це явище є наслідком реакції гіперсенсибілізації (за класифікацією Джелла і Кумбса):

A. IV типу

В. І типу

С. Н типу

D. III типу

E. V типу

На прийомі у лікаря-стоматолога, після введення новокаїну у хворого розвинувся анафілактичний шок. В основі розвитку гемодинамічних розладів шоку лежать наступні механізми, крім:

А. Гіперволемія

В. Зменшення ОЦК

С. Зменшення хвилинного об'єму серця

D. Зменшення загального периферійного опору

Е. Порушення реологічних властивостей крові

Під час проведення хірургічних маніпуляцій було використано новокаїн з метою знеболений. Через 10 хв. у хворого з'явились блідість шкірних покривів, задишка, гіпотензія. Алергічна реакція якого типу розвинулась у хворого?

А. Анафілактичного

В. Імунокомплексного

С. Клітинно-опосередкованого

D. Стимулюючого

Е.Цитотоксичного

При переливанні крові у пацієнта почав розвиватися внутрішньосудинний гемоліз еритроцитів. Гіперчутливість якого типу розвинулась у пацієнта?

А. Гіперчутливість II типу

В. Гіперчутливість V типу

С. Гіперчутливість І типу

D. Гіперчутливість IV типу

Е. Гіперчутливість III типу

Пацієнта на дачі вжалила бджола. Під час огляду: кисть лівої руки гаряча, рожева, набрякла, у місці укусу бджоли виник пухир. Який з механізмів є провідним у розвитку набряку?

А. Підвищення проникності судин

В. Зниження кровонаповнення судин

С. Зниження онкотичного тиску тканин

D. Зниження осмотичного тиску тканин

Е. Пошкодження судин під час вжалення

Хворому для знеболення при видаленні каріозного зуба лікарем-стоматологом був введений розчин новокаїну. Через декілька хвилин у хворого з'явились симптоми анафілактичного шоку: падіння AT, задишка, втрата свідомості, судоми. До якого типу реакцій можна віднести цей стан?

А. Гіперчутливості негайного типу

В. Реакції цитотоксичного типу.

С. Реакції типу феномена Артюса.

D. Реакції сповільненої гіперчутливості.

Е. Стимулюючого типу

У відповідь на застосування знеболюючого засобу при екстракції зуба у хворого з'явились: виражений набряк м'яких тканин нижньої та верхньої щелепи, висип на шкірі обличчя, почервоніння, свербіж. Який з патологічних процесів лежить в основі такої реакції на анестетик?

А. Алергія

В. Токсична дія препарату.

С. Запалення.

D. Недостатність кровообігу

Е. Порушення лімфо відтоку

Відомо, що бронхіальна астма у хворих розвивається за механізмом гіперчутливості негайного типу, який послідовно включає в себе 3 стадії:

А. Імунологічну, патохімічну, патофізіологічну

В. Патохімічну, патофізіологічну, імунологічну

С.Патохімічну, імунологічну, патофізіологічну

D.Патофізіологічну, імунологічну, патохімічну

Е.Патофізіологічну, патохімічну, імунологічну

У хворого діагностовано тиротоксикоз. У крові знайдено антитиреоїдні антитіла. Який тип алергічної реакції за Кумбсом і Джеллом спостерігається при розвитку цього захворювання?

А. Стимулюючий

B. Анафілактичний

C. Цитотоксичний

D. Iмунокомплексний

Е.Гіперчутливість сповільненого типу

Хірург-стоматолог перед екстракцією зуба з метою знеболення ввів пацієнту ультракаїн. Проба на чутливість проведена не була. Через декілька хвилин після введення препарату у хворого розвинувся анафілактичний шок. Які клітини виробляють реагіни, що беруть участь в реакціях анафілактичного типу?

А. Плазматичні клітини.

В. В-лімфоцити.

С. Т-лімфоцити.

D. Тучні клітини

Е.Еозинофіли

У пацієнта через 3 тижні після початку користування новим зйомним зубним протезом з акрилової пластмаси виникли набряк і гіперемія слизової оболонки в ділянці протезного ложа. Яким чином ортопед-стоматолог повинен розцінити дане ускладнення?

А. Розвинулася реакція гіперчутливості сповільненого типу на компоненти пластмаси.

В. Розвинувся вірусний стоматит.

С. Розвинулася реакція гіперчутливості негайного типу на компоненти пластмаси.Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.