Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


A.Зниження колоїдно-осмотичного тиску крові


B.Підвищення колоїдно-осмотичного тиску в тканинах

C.Підвищення гідростатичного венозного тиску

D.Підвищення проникності капілярних судин

E.Порушення відтоку лімфи

Тема № 13: ПОРУШЕННЯ КИСЛОТНО обміну

Людина в стані спокою штучно примушує себе дихати часто і глибоко впродовж 3-4 хвилин. Як це відбивається на кислотно-лужній рівновазі організму?

A.Виникає дихальний ацидоз

B. Виникає метаболічний алкалоз

С. Виникає метаболічний ацидоз

D. Кислотно-лужна рівновага не змінюється

Е..Виникає дихальний алкалоз

У хворого виявлено зниження рН крові та вмісту бікарбонатних іонів (падіння лужного резерву крові), зростання вмісту молочної, піровиноградної кислот в крові та сечі. Який тип порушення кислотно-основної рівноваги спостерігається?

A Метаболічний ацидоз

B Респіраторний ацидоз

C Метаболічний алкалоз

D Респіраторний алкалоз

E Дихальний алкалоз.

У стоматологічного хворого має місце сильно виражений синдром гіперсалівації (птіалізм), внаслідок чого він змушений видаляти слину з порожнини рота за допомогою серветок. Яка з форм порушення кислотно-основної рівноваги може розвинутися з часом у даного хворого?

A Видільний ацидоз.

B Газовий алкалоз..

C Метаболічний ацидоз.

D Видільний алкалоз.

E Газовий ацидоз

У хворого під час нападу бронхіальної астми при виявлені CO2 в крові выявленонаявність гіперкапнії [газовий ацидоз]. Якій буферній системі належить провідна роль в компенсації цього стану?

A Гемоглобіновій

B Гідрокарбонатній

C Фосфатній

D Білковій

E Амоніогенезу

У вагітної жінки розвинувся токсикоз з важким повторним блюванням протягом доби. Наприкінці доби почали проявлятися тетанічні судоми і ознаки зневоднення організму. Який вид порушення КОС викликав описані зміни?

A.Негазовий видільний алкалоз

B.Газовий алкалоз

C.Газовий ацидоз

D.Негазовий метаболічний ацидоз

E.Негазовий видільний ацидоз

При підйомі в гори у альпініста розвинулась ейфорія, головний біль, запаморочення, серцебиття, задишка, яка чергувалася з апное. Яке порушення кислотно-основного стану розвинулося у альпініста?

A Газовий алкалоз

B Метаболічний алкалоз

C Негазовий алкалоз

D Газовий ацидоз

E Негазовий ацидоз

У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які порушення кислотно–лужної рівноваги можна виявити у крові в даному випадку?

A Респіраторний ацидоз.

B Метаболічний ацидоз

C Респіраторний алкалоз

D Метаболічний алкалоз

Хворому на інсулінзалежний цукровий діабет був введений інсулін. Через деякий час у хворого з "явились слабкість, дратливість, посилення потовиділення. Який основний механізм розвитку гіпоглікемічної коми, що виникла?

A Вуглеводне голодування головного мозку.

B Посилення глікогенолізу.

C Посилення кетогенезу.

D Посилення ліпогенезу.

E Зменшення гліконеогенезу.

У новонародженого з пілоростенозом блювота, що часто повторюється, супроводжується апатією, слабкістю, підвищенням тонусу мязів, іноді судомами. Яка форма порушення КОС розвинулась у хворого?

A Негазовый алкалоз

B Газовый алкалоз

C Газовый ацидоз

D Метаболический ацидоз

E Выделительный ацидоз

У хворого на цукровий діабет розвинулася діабетична кома внаслідок порушення кислотно-основного стану. Який вид порушення виник при цьому?

A Метаболічний ацидоз

B Метаболічний алкалоз

C Респіраторний ацидоз

D Газовий алкалоз

E Негазовий алкалоз

Хворий проходив чергове обстеження, в результаті якого у нього виявлено гіперглікемію, кетонурію, поліурію, глюкозурію. Яка форма КОС має місце?

A.Метаболічний ацидоз

B.Газовий алкалоз

C.Метаболічний алкалоз

D.Газовий ацидоз

E.Негазовий ацидоз

У немовляти внаслідок неправильного годування виникла виражена діарея. Одним з основних наслідків діареї є екскреція великої кількості бікарбонату натрію. Яка форма порушення кислотно-лужного балансу має місце у цьому випадку?

А.Респіраторний ацидоз

B.Не буде порушень кислотно-лужного балансу

C.Метаболічний алкалоз

D.Респіраторний алкалоз

E.Видільний ацидоз

У хворого струс головного мозку, що супроводжується повторним блюванням. При обстеженні відзначено: рН - 7,62; рСО2 - 40мм.рт.ст. Яке порушення кислотно-основної рівноваги у хворого?

A.Негазовий алкалоз

B.Газовий алкалоз

C.Негазовий ацидоз

D.Газовий ацидоз

E.Порушень кислотно-основної рівноваги немає

У хворого має місце виражена гіперсалівація (птіалізм). Хворий змушений видаляти слину з порожнини рота за допомогою серветок. Яка з форм порушення кислотно-основної рівноваги може розвинутися з часом у даного хворого?

A.Видільний негазовий ацидоз.

B.Газовий алкалоз

C.Метаболічний ацидоз

D.Кетоацидоз.

E.Газовий ацидоз

У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Яке порушення кислотно–основної рівноваги має місце в даному випадку?

A.Респіраторний ацидоз

B.Метаболічний ацидоз

C.Респіраторний алкалоз

D.Метаболічний алкалоз

E.Кетоацидоз

У хворого Л. після прийому недоброякісної їжі має місце виражений пронос. Наступного дня у нього знизився артеріальний тиск, з'явилася тахікардія, екстрасистолія. рH крові складає 7,18. Ці порушення є наслідком:

A.Негазового ацидозу

B.Газового ацидозу

C.Негазового алкалозу

D.Газового алкалозу

E.Кетоацидозу

Тема 14 Порушення основного та енергетичного обмІну

Вагітна жінка під час пологів втратила близько 800 мл крові. Відмічається тахікардія,артеріальний тиск 100/70 мм рт.ст., тахіпное до 28/хв, Який тип гіпоксії первинно розвивається при такій клінічній ситуації ?

A Кровяний.

B Серцево-судинний.

C Змішаний.

D Тканевий

E Дихальний.Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.