Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


У чоловіка 60 років, що звернулося до стоматолога, була виявлена малиновий язик і


Яскраво-червоні смуги на слизовій оболонці рота. Дослідження крові виявило анемію гіперхромного характеру, мегалобластического типу кровотворення. Який вид анемії був діагностований у пацієнта?

A В12-фолиево-дефіцитна

B Залізодефіцитна

C Білководефіцитна

D Гемолітична

E Апластична

У пацієнта 50 років, що звернулося до стоматолога був виявлений малиновий, "лакована" мова. При обстеженні в крові: понижена кількість еритроцитів і концентрації гемоглобіну, колірний показник 1,3, з'явилися ознаки мегалобластического типу кровотворення, дегенеративні зміни у білій крові. Яке захворювання крові було виявлене у хворого?

A В12-фолиеводефицитная анемія

B Залізодефіцитна анемія

C Миелоидный лейкоз

D Апластическая анемія

E Гемолітична анемія

У жінки на 7-му місяці вагітності стала швидко наростати анемія: Еритроцити - 2,71012/л, Нв - 110 г/л, ЦП - 1,2 анізоцитоз, пойкілоцитоз, одиничні мегалоциты. Який вид анемії розвинувся у жінки?

A В12 - дефіцитна анемія

B Залізодефіцитна анемія

C Гемолітична анемія

D Постгеморагічна анемія

E Таласемия

У чоловіка, 60 років, що звернувся до стоматолога з приводу протезування зубів, лікарем був виявлений малиновий язик та яскраво-червоні смуги на слизовій оболонці ротової порожнини. Дослідження крові у цієї людини виявило анемію гіперхромного характеру з мегалобластичним типом кровотворення та ознаками дегенеративних змін з боку білої крові. Який вид анемії був діагностований у хворого?

A.В12-дефіцитна

B.Залізодефіцитна

C.Постгеморагічна

D.Гемолітична

E.Апластична

Хвора приймала анальгін в зв’язку з появою зубного болю. По закінченні терміну двох діб з’явилися темна сеча, іктеричність склер, втома. Яке порушення з боку крові є найбільш вірогідним?

A.Імунна гемолітична анемія.

B.Гіпопластична анемія.

C.Тромбоцитопенія.

D.Тромбоцитопатія.

E.Агранулоцитоз.

У хворого, 20 років, періодично з’являється жовтяниця склер та шкіри, яка супроводжується слабкістю. Діагностована хвороба Мінковського-Шоффара. Що найбільш характерно для картини крові при цьому захворюванні?

A.Мікросфероцитоз

B.Ретикулоцитоз.

C.Агранулоцитоз.

D.Макроцитоз.

E.Тромбоцитоз.

У хворої після резекції шлунка з’явилися скарги на загальну слабкість, печію в ділянці язика, задишку при фізичному навантажені, парестезії нижніх кінцівок. Що є причиною вказаних порушень?

A.Дефіцит вітаміну В12

B.Дефіцит заліза.

C.Ахлоргідрія.

D.Гіпопротеінемія.

E.Гіперпротеінемія.

При розвитку залізодефіцитної та залізорефрактерної анемій у крові виявляється гіпохромія еритроцитів, мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз. Визначення якого показника необхідно для проведення диференційної діагностики цих анемій?

A.Сироваткового заліза

B.Сироваткового хлору

C.Сироваткового фосфору

D.Сироваткового магнію

E.Сироваткового кальцію

Хвора, 36 років, скаржиться на загальну слабкість, кровоточивість ясен, нерясні носові кровотечі. Симптоми з’явилися після перенесення хворою респіраторної вірусної інфекції, яка лікувалась сульфаніламідами. Печінка, селезінка й лімфовузли не збільшені. В крові – гіпорегенераторна нормохромна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В кістковому мозку – зменшення кількості мегакаріоцитів. Яка це анемія за механізмом розвитку?

A.Гіпопластична

B.Гемолітична.

C.Постгеморагічна.

D.В12 – дефіцитна.

E.Залізодефіцитна.

У 37-річної хворої в аналізі крові: Нb – 60 г/л, ер. – 3,0 х1012/л, КП – 0,6. Лейкоцитарна формула без змін, тромбоцити – 200х109/л, ретикулоцити – 0,3%, ШЗЕ – 18 мм/год. Мікроцитоз, пойкілоцитоз. Яка це анемія за механізмом розвитку?

A.Залізодефіцитна

B.Гостра постгеморагічна

C.Гемолітична

D.В12 – дефіцитна

E.Гіпопластична

Хвора поступила в клініку на обстеження. З дитинства відмічалось зниження гемоглобіну до 90-95 г/л. Лікування препаратами заліза було неефективне. Аналіз крові при поступленні: ер.–3,2 х1012/л, Hb–85 г/л, КП–0,78. В мазку: анізоцитоз, пойкілоцитоз, мішенеподібні еритроцити, ретикулоцити –16‰. Поставлений діагноз – таласемія. До якого виду гемолітичних анемій можна віднести дане захворювання?

A.Спадкова гемоглобінопатія

B.Спадкова мембранопатія

C.Набута мембранопатія

D.Спадкова ферментопатія

E.Набута ферментопатія

В аналізі крові 35-річного хворого: Нb – 58 г/л, ер.–1,3х1012/л, КП – 1,3, лейкоцити – 2,8 х109/л, тромбоцити – 1,1 х109/л, ретикулоцити – 2‰, ШЗЕ – 35 мм/год. Визначаються полісегментовані нейтрофіли, тільця Жоллі, кільця Кебота, мегалоцити. Яка це анемія?

A.В12 – дефіцитна

B.Гіпопластична.

C.Постгеморагічна.

D.Гемолітична

E.Апластична

Еритроцити – 3,0х1012/л, Hb – 90 г/л; ретикулоцити – 5‰. В мазку: пойкілоцити, гіпохромні еритроцити. Залізо сироватки крові – 80 мкмоль/л. Для якої патології це характерно?

A.Залізорефрактерна анемія

B.Хвороба Мінковського-Шоффара

C.Залізодефіцитна анемія

D.В12-дефіцитна анемія

E.Серпоподібноклітинна анемія

У хлопчика, який штучно вигодовувався коров’ячим молоком, виявлено блідість шкірних покривів, глосит, гінгівіт, поява карієсу. При обстеженні крові:еритроцити-3,3х1012/л., гемоглобін-70 г/л., колірний показник-0,5. У мазку крові: гіпохромія, мікроцитоз, пойкілоцитоз. Яка анемія спостерігається у хворого?

A.Залізодефіцитна

B.В12-дефіцитна

C.Серпоподібноклітинна

D.Гемолітична

E.Таласемія

Робочий заводу хімічних реактивів поступив в стаціонар з гострим отруєнням нітробензолом. Аналіз крові: еритроцити – 2,8 х1012/л; Hb-80г/л; КП-0,8, ретикулоцити -19%. У мазку крові: анізоцитоз, пойкілоцитоз, поодинокі нормоцити. Осмотична резистентність еритроцитів: максим.-0,38%; мінім.-0,55%. Про яку форму анемії може йти мова?

A.Гемолітичну

B. Апластичну

C.Залізодефіцитну

D.Гіпопластичну

E. ПерніціознуПоследнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.