Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


У хворого суттєво порушено перетравлення білків, жирів та вуглеводів. Зниження секреції якого травного соку призвело до порушень?


A.Підшлункового

B. Кишкового

C. Слини

D. Шлункового

E. Жовчі

Яка речовина надає слині в’язкий, слизовий характер, виконує захисну роль, в тому числі від механічного пошкодження слизової рота?

A.Амілаза

B. Глюкоза

C. Калікреїн

D. Муцин

E. Глікоген

Тема №36 - 37: «ПАТОЛОГІЯ ПЕЧІНКИ».

Хворий, 48 років, поступив в клініку з скаргами на слабкість, дратівливість, безсоння. Шкіра та склери жовтого кольору. У крові підвищений рівень прямого білірубіну, холемія; кал – ахолічний; сеча – темного кольору (білірубінурія). Яка жовтяниця спостерігається у хворого?

 1. Механічна.
 2. Гемолітична.
 3. Паренхіматозна.
 4. Синдром Жільбера.
 5. Синдром Кріглера-Найяра.

Чоловік, 38 років, поступив в стаціонар з синдромом жовтяниці. При біохімічному дослідженні крові встановлене підвищення прямого і непрямого білірубіну і жовчних кислот. У аналізі сечі – білірубін, уробілін і жовчні кислоти. При аналізі калу – гіпохолія. Яке порушення обміну жовчних пігментів спостерігається у хворого?

 1. Паренхіматозна жовтяниця внаслідок пошкодження гепатоцитів
 2. Паренхіматозна жовтяниця внаслідок порушення обміну білірубіну.
 3. Паренхіматозна жовтяниця унаслідок порушення кон'югації білірубіну в гепатоциті.
 4. Гемолітична жовтяниця.
 5. Механічна жовтяниця.

Хворому, 25 років, встановлений діагноз хронічного гепатиту. Хворий скаржиться на втрату маси тіла на 10кг впродовж 2 місяців. Об'єктивно: шкіра суха, лущиться, бліда, з жовтуватим відтінком, петехіальні крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен. Порушення якої функції печінки відображають підвищену кровоточивість?

 1. Білковосинтетичної
 2. Пігментоутворюючої
 3. Глікогенсинтезуючої
 4. Детоксикаційної
 5. Депонуючої

Хворий Н., 46 років, скаржиться на відсутність апетиту, нудоту, біль в правому підребер'ї, що посилюється при прийомі жирної їжі, іктеричність склер, потемніння сечі. Півтора місяці тому проводились внутрішньовенні ін'єкції. У крові: збільшення непрямого і прямого білірубіну. У сечі визначається прямий білірубін і уробілін у великій кількості. Який механізм відсутності непрямого білірубіну в сечі:

 1. Непрямий білірубін не фільтрується через ниркову мембрану
 2. Посилення інактивації непрямого білірубіну макрофагами
 3. Зниження кон’югації непрямого білірубіну в гепатоциті
 4. Зв’язування непрямого білірубіну з білками
 5. Зв’язування непрямого білірубіну імунними комплексами

Хворий Ж, 48 років, знаходиться в реанімації після отруєнням чотирихлористим вуглецем. Стан важкий, хворий без свідомості, пульс ниткоподібний, слабкого наповнення, ЧСС - 40 уд/хв., АТ - 75/40 мм.рт.ст. Дихання періодичне (Біота). У крові: зниження вмісту білка (16 г/л), прямий білірубін - 155 мкмоль/л. У сечі високий вміст аміаку і білірубіну. Що є основним патогенетичним механізмом для розвитку описаного стану в хворого?

 1. Печінкова недостатність
 2. Кардіогенний шок
 3. Дихальна недостатність
 4. Серцева недостатність
 5. Ниркова недостатність

У хворого виявлено: жовтий колір шкіри і слизових оболонок, сліди розчухів на шкірі, пригнічення сухожильних рефлексів і больової чутливості. Сеча “кольору пива”, кал “ахолічний”. АТ - 90/40 мм рт.ст., ЧСС - 52 уд. за хв. У крові багато холестерину, прямий білірубін і жовчні кислоти, в сечі – жовчні кислоти, прямий білірубін, стеркобіліну немає. Назвіть процес, який обумовлює відсутність стеркобіліну в сечі і калі?

 1. Жовчі немає в кишечнику і стеркобілін не утворюється
 2. Стеркобілін руйнується в кишечнику
 3. Стеркобілін всмоктується назад в кров
 4. Стеркобілін руйнується в сечі
 5. Попередник стеркобіліну руйнується в печінці

У хворого, що страждає на жовчнокам’яну хворобу, унаслідок обтурації жовчовивідних шляхів виявляється знебарвлений жирний кал. Відсутність якого компоненту жовчі обумовлює явище стеатореї?

A. Жовчних кислот

B. Холестерину

C. Жовчних пігментів

D. Жирних кислот

E. Лужної фосфатази

У жінки, 57 років, після тривалого больового нападу в правому підребер'ї з'явилася жовтяниця, після чого хвора звернулася до лікаря. Виникла підозра на наявність у хворої гострого калькульозного холециститу. Дослідження якого показника свідчить про непрохідність жовчних проток?

A. Вільного і зв'язаного білірубіну в плазмі

B. Білкових фракцій плазми крові.

C. Загальних ліпідів сироватки крові.

D. Сечової кислоти сироватки крові.

E. Залишкового азоту сироватки крові.

Хлопчику, 15 років, встановлений діагноз гострого вірусного гепатиту. Дослідження якого показника необхідно провести для підтвердження гострого ураження печінкових клітин?

A. Активність амінотрансфераз [АЛТ і АСТ] в крові.

B. Вміст вільного і зв'язаного білірубіну в сироватці.

C. Швидкість зсідання еритроцитів [ШЗЕ].

D. Рівень холестерину в плазмі.

E. Вміст білкових фракцій сироватки крові.

Хворому, 25 років, встановлений діагноз хронічного гепатиту. Хворий скаржиться на втрату маси тіла на 10 кг впродовж 2 місяців. Об'єктивно: шкіра суха, лущиться, бліда з жовтуватим відтінком, петехіальні крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен. Порушення якої функції печінки відображають підвищену кровоточивість?

Білковосинтетичної

Пігментоутворюючої

Глікогенсинтезуючої

Детоксикаційної

Е. Депонуючої

У людини внаслідок хронічного захворювання печінки суттєво порушена її білковосинтезуюча функція. До зменшення якого параметру гомеостазу це призведе?

A Онкотичний тиск плазми крові

B Осмотичний тиск

C рН

D Щільність крові

E Гематокрит

У хворого на хронічний гепатит видалили зуб. Кровотечу, що виникла після цього не вдавалося припинити протягом 2 годин. Проведене дослідження системи гемостазу встановило зменшення вмісту декількох факторів зсідання крові. Порушення якої функції печінки призвело до порушення гемостазу у цього хворого?

A Білоксинтезуюча

B Антитоксична

C Травна

D Гормональна

E Захисна

У хворого 38 років, який переніс гепатит і продовжував вживати алкоголь, розвинулися ознаки цирозу печінки з асцитом і набряками на нижніх кінцівках. Які зміни складу крові стали вирішальними в розвитку набряків?

A Гіпоальбумінемія

B Гіпоглобулінемія

C Гіпохолестеринемія

D Гіпокаліємія

E Гіпоглікемія

Хворому 25 років встановлений діагноз хронічного гепатиту. Хворий скаржиться на втрату ваги тіла на 10 кг на протязі 2 місяців. Об’єктивно: шкіра суха, лущиться, бліда з жовтушним відтінком, мілкі крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен. Порушення якої функції печінки відображають дрібноточкові крововиливи и кровоточивість ясен:

A Білковосинтезуючої

B Пігментоутворюючої

C Глікогенсинтезуючої

D Детоксикаційної

E Депонуючої

Хвора 55-ти років з гострим нападом печінкової коліки поступила в гастроентерологічне відділення. Об’єктивно: температура тіла 38 0С, склери, слизові и шкіра іктеричні, сеча темна, кал світлий. Скарги на свербіж шкіри. Яка причина жовтяниці у даної хворої?

A обтурація жовчних протоків

B деструкція гепатоцитів

C посилений розпад еритроцитів

D порушення ліпідного обміну

E довготривалий прийом продуктів збагачених каротиномПоследнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.