Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


E.Посилення вироблення катехоламінів.


У жінки, 40 років, було виявлено дифузний токсичний зоб, спостерігалось постійне підвищення температури тіла. Який механізм зумовив ці явища?

A.Роз’єднання окисного фосфорилювання в мітохондріях клітин.

B.Посилення розпаду глікогену в клітинах печінки.

C.Посилення катаболізму білка в клітинах.

D.Підвищення збудливості клітин нервової системи.

E.Підвищення чутливості клітин до катехоламінів.

У жінки, що знаходиться на лікуванні з приводу тиреотоксикозу, спостерігається підвищення температури тіла. Що лежить в основі цього явища?

A.Роз'єднання окислювального фосфорилювання

B.Зниження утилізації глюкози тканинами

C.Зниження окиснення жирів в печінці

D.Порушення дезамінування амінокислот

E. Порушення синтезу глікогену

Після операційного втручання експериментальна тварина загинула від виражених судом. Які ендокринні залози було видалено?

A.Прищитоподібні

B.Яєчка

C.Щитоподібна

D.Надниркові

E.Яєчники

В ендокринологічному відділенні обласної лікарні знаходиться хворий із скаргами на швидку втомлюваність, поганий апетит. З анамнезу відомо: тривалий час лікувався кортикостероїдами з приводу бронхіальної астми. Об’єктивно: АТ -90/60 мм рт.ст., гіперпігментація шкіри. Яке захворювання можна запідозрити у хворого?

A.Хвороба Аддісона

B.Хвороба Іценка-Кушінга

C.Хвороба Кона

D.Хвороба Сімондса

E.Хвороба Грейвса

У пацієнта з синдромом Іценка-Кушинга виявлена гіперглікемія, глюкозурія. Назвіть основний механізм гіперглікемії у даного хворого:

A.Стимуляція глюконеогенезу

B.Стимуляція глікогенолізу в печінці

C.Стимуляція глікогенолізу в м’язах

D.Стимуляція всмоктування глюкози в кишечнику

E. Стимуляція синтезу глікогену

Хворий, 23 роки, звернувся зі скаргами на зниження маси тіла, швидку психічну і фізичну втомлюваність, поганий апетит, дисфункцію шлунково-кишкового тракту, прогресуючу гіперпігментацію шкіри, зниження артеріального тиску. При дослідженні було виявлено туберкульоз наднирникових залоз, що призвело до розвитку:

A.Хвороби Аддісона

B.Хвороби Іценка-Кушинга

C.Хвороби Кона

D.До підвищення функції мозкової речовини наднирникових залоз

E.Адреногенітального синдрому

У хворого з синдромом Іщенка-Кушинга спостерігаються: стійка гіперглікемія та глюкозурія, гіпертензія, остеопороз, ожиріння. Синтез якого гормону збільшується в даному випадку?

A.Кортизолу

B.Тироксину

C.Глюкагону

D.Адреналіну

E.Альдостерону

У хворого на аденому клубочкової зони кори наднирників (хвороба Кона) спостерігаються: артеріальна гіпертензія, напади судом, поліурія. Що є головною ланкою в патогенезі цих порушень?

A.Гіперсекреція альдостерону

B.Гіпосекреція альдостерону

C.Гіперсекреція катехоламінів

D.Гіпосекреція глюкокортикоїдів

E.Гіперсекреція глюкокортикоїдів

У хворого з синдромом Іценка – Кушінга спостерігаються стійка гіперглікемія та глюкозурія, гіпертензія, остеопороз, ожиріння. Синтез та секреція якого гормону збільшується в даному випадку?

А.Кортизол

B.Адреналін

C.Тироксин

D.Глюкагон

E.Альдостерон

Тема: 44-45"Патологія нервової системиё

У хворого, 65 років, періодичні больові відчуття під лівою лопаткою і в лівому плечі різко посилилися після значного фізичного навантаження. Методом ЕКГ діагностовано гострий інфаркт міокарда. Який вид болю мав місце в даному випадку?

A.Іррадіюючий

B.Вісцеральний

C.Фантомний

D.Каузалгія

E.Невралгія міжреберного нерва

Після ампутації кінцівки хворий тривалий час відчуває кінцівку та сильний, нестерпний біль у ній. Як називається такий біль?

A.Фантомний

B.Рефлекторний (відбитий)

C.Вісцеральний

D.Перший (протопатичний )

E.Другий (епікритичний)

У експериментальної тварини видалили мозочок. В результаті рухи втратили плавність, точність, зникла сорозмірність рухів. Як називається описане явище?

A.Атаксія

B.Гіперкінез

C.Тремор

D.Ригідність

E.Атетоз

В результаті оперативного втручання в порожнині рота була денервована слинна залоза, в результаті чого характер слини перестав залежати від виду їжі. Яка функція нервової тканини була порушена?

A.Трофічна

B.Рухова

C.Вегетативна

D.Секреції медіаторів

E.Чуттєва

У хворого Д., 8 років, спостерігаються швидкі, аритмічні, мимовільні рухи кінцівок і тулуба. Він гримасує, прицмокує, часто висуває язик. Тонус м'язів кінцівок знижений. Яка структура головного мозку при цьому уражена?

A.Смугасте тіло

B.Чорна речовина

C.Бліда куля

D.Мозочок

E.Довгастий мозок

Ганс Сельє, автор вчення про стрес, показав, що різні подразники (тепло, холод, біль) завжди викликають стандартну, неспецифічну реакцію: 1) інволюцію тиміко-лімфатичної системи; 2) геморагічні виразки на слизовій оболонці шлунка та 12-палої кишки. Назвіть третій компонент класичної тріади:

A. Гіпертрофія кіркової речовини наднирників

B.Гіпертрофія β-клітин підшлункової залози

C.Інфаркт міокарда

D.Пародонтит

E.Крововилив у мозок

У щурів, які знаходяться в стані стресу, підвищений м'язовий тонус, артеріальний тиск, підвищений вміст глюкози в крові, посилена секреція кортикотропіну і кортикостероїдів. У якій фазі стресу знаходяться ці тварини?

A.Фазі протишоку

B.Стадії виснаження

C.Фазі шоку

D.Еректильній стадії

E.Термінальній стадії

Реалізація загального адаптаційного синдрому здійснюється переважно через нейроендокринну систему. Якій з ланок цієї системи належить провідна роль в патогенезі реакції, що розвивається?Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.