Главная

Категории:

ДомЗдоровьеЗоологияИнформатикаИскусствоИскусствоКомпьютерыКулинарияМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОбразованиеПедагогикаПитомцыПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРазноеРелигияСоциологияСпортСтатистикаТранспортФизикаФилософияФинансыХимияХоббиЭкологияЭкономикаЭлектроника


S5. ДІУРЕТИКИ ТА МАСКУЮЧІ АГЕНТИ


Заборонені наступні діуретики та маскуючі агенти, також як і інші речовини з подібною хімічною структурою і подібним біологічним ефектом.

Включно, але не обмежуючись ними:

• десмопресин, пробенецид, збільшувачі об’єму плазми (наприклад, гліцерол; та введені внутрішньовенно альбумін, декстран, гідроксиетилований крохмаль і маннітол).

• амілорид, ацетазоламід, буметанид, ваптани, наприклад,толваптан, індапамід, етакринова кислота, канренон, метолазон, спіронолактон, тіазиди (наприклад, бендрофлуметіазид, хлоротиазид та гідрохлоро- тиазид), триамтерен, фуросемід, хлорталідон;

За виключенням

• дроспіренон, памабром, та бринзоламід і дорзоламід, що застосовується місцево.

• місцеве введення фелипрессину в дентальній анестезії. Виявлення в пробі спортсмена у відповідних випадках, як в змагальний, так і в поза змагальний період будь-якої кількості речовин, дозволених до використання при до- триманні порогового рівня концентрації (наприклад, саль- бутамол, катин, ефедрин, метилефедрин, псевдоефедрин, формотерол) у поєднанні з діуретиком або маскуючим агентом, буде розглядатися як несприятливий результат аналізу, якщо тільки у спортсмена не буде схваленого дозволу на терапевтичне використання цієї речовини на додаток до дозволу на терапевтичне використання діуретику або маскуючого агента.

 

 

ЗАБОРОНЕНІ МЕТОДИ M1.

Маніпуляції з кров’ю та її компонентами Заборонені наступні методи:

1. Первинне або повторне введення будь-якої кількості крові аутологічного, аллогенного (гомологічного) або гетерологічного походження або препаратів червоних клітин крові будь-якого походження.

2. Штучне покращення процесів споживання, перенесення або доставки кисню. Включно з, але не обмежуючись ними, застосування фторпохідних, ефапроксиралу (RSR13) або модифікованих препаратів на основі гемоглобіну (наприклад, замінники крові на основі гемоглобіну, мікрокапсульованого гемоглобіну), за виключенням використання додаткового кисню.

3. Будь-яка форма внутрішньосудинної маніпуляції з кров’ю або її компонентами фізичними або хімічними методами.

 

М2. ХІМІЧНІ ТА ФІЗИЧНІ МАНІПУЛЯЦІЇ

Заборонені наступні методи:

1. Заборонена фальсифікація, або спроби фальсифікації проб, відібраних в рамках процедури допінг-контролю, з метою порушення їх цілісності та справжності. Це включає, але не обмежується ними, діями з підміни сечі та/або її зміни (наприклад, введення протеазних ферментів).

2. Заборонені внутрішньовенні інфузії та/або ін’єкції об’ємом більше 50 мл протягом 6 годинного часового проміжку, крім випадків надання термінової медичної допомоги в стаціонарі, хірургічних процедурах або при проведенні клінічних досліджень.

 

МЗ. ГЕННИЙ ДОПІНГ

Заборонено наступне, що здатне підвищити спортивні результати:

1. Перенесення полімерів нуклеїнових кислот або аналогів нуклеїнових кислот;

2. Використання нормальних або генетично модифікованих клітин;

 


РЕЧОВИНИ І МЕТОДИ, ЗАБОРОНЕНІ НА ЗМАГАННЯХ

На додаток до речовин і методів, віднесених до категорій S0-S5 та М1-М3, під час змагань заборонені наступні категорії.

ЗАБОРОНЕНІ РЕЧОВИНИ

 

S6. СТИМУЛЯТОРИ

Заборонені всі стимулятори, включаючи у відповідних випадках всі оптичні ізомери наприклад, d- та l- Стимулятори включають:

а: Стимулятори, що не відносяться до особливих речовин: адрафініл, аміфеназол, амфетамін, амфетамініл, амфе- прамон, бензилпиперазин, бенфлуорекс, бромантан, клобензорекс, кокаїн, кропропамід, кротетамід, метам- фетамін (d-), п-метиламфетамін, мезокарб, мефенорекс, мефентермін, модафініл, норфенфлурамін, прениламін, пролінтан, фенкамін, фенетиллін, фенфлурамін, фенпро- порекс, фендіметразін, фентермін, фонтурацетам [4-фе- нилпірацетам (карфедон)], фурфенорекс. Стимулятори, що не вказані у цьому списку, відносяться до особливих речовин.

b: Стимулятори, що належать до особливих речовин (приклади): бензфетамін, гептамінол, гідроксіамфетамін (парагідрок- сіамфетамін), діметиламфетамін, епінефрин****(адреналін), етаміван, етиламфетамін, етилефрін, ефедрин***, ізометептен, катин**, катинон та його аналоги, наприклад, мефедрон, метедрон, та α-pyrrolidinovalerophenine, левметамфетамін, меклофеноксат, метиленедіоксиметафетамін, метилгексанамін (диметилпентиламін), метилефедрин***, метилфенідат, нікетамід, норфенефрін, октопамин, оксилофрин (метилсинефрин), пемолін, пентетразол, пропилгекседрин, псевдоефедрин*****, селеджилін, сибутрамін, стрихнін, тенамфетамін (метиленедіоксиамфетамін), триметазидин, туаміногептан, фампрофазон, фенбутразат, фенкамфамін, фенмет- разин, фенпрометамін, фенилетиламін та його похідні; та інші речовини з подібною хімічною структурою або подіб- ним біологічним ефектом.

За виключенням: Похідні імадазола, що застосовуються місцево офтальмологічно, а також стимуляторів, включених до Програми моніторингу на 2015 рік*.

 

 

* Бупропіон, кофеїн, нікотин, піпрадол, синефрин, фенилефрин, фенилпропаноламін, включені до Програми моніторингу на 2015 рік, не є забороненими речовинами.

** Катин потрапляє до категорії заборонених речовин, якщо його вміст в сечі перевищує 5 мкг/мл.

*** Ефедрин і метилефедрин заборонені, якщо їхня концентрація в сечі перевищує 10 мкг/мл.

**** Місцеве застосування (наприклад, назальне або офтальмологічне) епінефрину (адреналіну) або його засто- сування у поєднанні з місцевою анестезією не заборонено.

***** Псевдоефедрин заборонений, якщо його концентрація в сечі перевищує 150 мкг/мл.

 

 

S7. НАРКОТИКИ

Заборонені: Бупренорфін, гідроморфон, декстроморамід, діаморфін (героїн), метадон, морфін, оксикодон, оксиморфон, пентазоцин, петидин, фентанил та його похідні.

 

S8. КАННАБІНОЇДИ

Заборонені:

• натуральні (наприклад, гашиш, каннабіс та марихуана) або синтетичні дельта 9-тетрагідроканнабінол (ТНС)

• каннабіміметики, наприклад, “Spice”, JWH-018, JWH-073, HU-210.

 

S9. ГЛЮКОКОРТИКОЇДИ

Всі глюкокортикоїди потрапляють в категорію заборонених речовин, якщо застосовуються внутрішньовенно, внутрішньом’язово, орально або ректально.

 
Последнее изменение этой страницы: 2016-06-09

headinsider.info. Все права принадлежат авторам данных материалов.